Zobacz adresy placówek | Bankomaty | Główna siedziba: ul. Powstańców Sejneńskich 1, 16-500 Sejny | Główny e-mail: centrala@bssejny.pl

Aktualność

Uwaga na oszustwa w związku sytuacją zagrożenia koronawirusem.

  • poniedziałek, 16 marca 2020

Oszuści przypuścili atak na klientów banków. Wykorzystując nośny temat koronawirusa, wprowadzają w błąd, polując na cudze dane osobowe i pieniądze.

Oszuści rozsyłają wiadomości SMS i nakłaniają do zalogowania się na fałszywych stronach.

Przykład takiego fałszywego SMS-a:

Informujemy, że zgodnie ze spec ustawą dotycząca koronawirusa Państwa środki na rachunku zostają przekazane do rezerw krajowych NBP. Zaloguj się aby zatrzymać 1000 PLN”.

W dalszym kroku klienci zachęcani są do zalogowania się na fałszywych stronach. Przestrzegamy, by odbiorcy tego rodzaju wiadomości w żadnym razie nie klikali w podane linki. Skończyć się to może przechwyceniem dostępu do danych logowania w systemie bankowości elektronicznej lub danych osobowych, a w konsekwencji faktyczną utratą pieniędzy zgromadzonych na rachunkach bankowych.

Prosimy też o zapoznanie się z komunikatem Komendy Głównej Policji oraz Związku Banków Polskich w sprawie oszukańczych ogłoszeń związanych z epidemią koronawirusa (COVID-19).

Na stronach Policji: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/186430,Uwaga-na-oszukancze-ogloszenia-zwiazane-z-epidemia-koronawirusa-COVID-19.html

lub w załączonym pliku: 2020-03-15 Komunikat KGP-FinCERT.pl – COVID-19 – oszustwa